ΛΙΒΑΔΙΑ - ΝΕΑΡ 3-1 : Πολύτιμες οι πρώτες εμπειρίες...

Για πολλούς από αυτούς ήταν η πρώτη τους εμπειρία από το πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΡ, στο οποίο η ΝΕΑΡ, έγραψε μια ακόμη νέα σελίδα στην ιστορία της, με την πρώτη επίσημη συμμετοχή της στα «σαλόνια» του Ρεθυμνιώτικου ποδοσφαίρου. Το τελικό 3-1 στα Λιβάδια, λίγη σημασία έχει μπροστά στην παρουσία των πιτσιρικάδων του Γιώργου Μπαστάκη, που αν και βρίσκεται αρκετά χιλιόμετρα πιο μακριά, στην Πορτογαλία, όπου λόγω των υποχρεώσεων του ως βοηθός προπονητή του Αντρέα Ντρένοβα, στην Εθνική ομάδα mini football, έσπευσε να μάθει από τον συνεργάτη του Μιχάλη Καλλιγιάννη, πρόσωπα και πράγματα για την παρθενική εμφάνιση των μικρών σε μια ιδιαίτερη έδρα και κόντρα σε έναν αντίπαλο που πάντα θα έχει τον δυναμισμό του. Στον αγώνα της Κυριακής η δεύτερη ομάδα του Ομίλου μας, είχε άμεση αντίδραση στο γκολ που δέχτηκε από τον Κωστάκη στο 26’ και με τον Γκέρο Σέχου ισοφάρισε έξι λεπτά αργότερα οδηγώντας στην ανάπαυλα του ημιχρόνου το σκορ στο 1-1. Οι πιτσιρικάδες της ΝΕΑΡ αντιστάθηκαν μέχρι και το 62’, όμως η επιτυχημένη προσπάθεια του Παπαδάκη σε εκείνο το χρονικό σημείο, αλλά και του Γαλανού στο 70’, χάρισαν την νίκη στην ομάδα των Λιβαδίων. Οι ΝΕΑΡοι πάντως έδειξαν ότι πήραν τις πρώτες πολύτιμες εμπειρίες τους, που αναμένεται να τους βοηθήσουν στα επόμενα παιχνίδια τους στον «μαραθώνιο» της Α’ ΕΠΣΡ.

ΝΕΑΡ : Τριποδιανός, Τσαχάϊ, Ουρανός, Κασιάρας, Μιχαηλίδης, Μπερβανάκης, Ξυδάκης (65’ Κριτσιώτης), Φαρσάρης, Σέχου (78’ Βασαδάκης), Τσακάλη, Βλατάκης.