‘’ΕΞΑΣΦΕΡΟΣ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΣ’’

ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ:΄΄ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.΄΄ ΣΑΡΗΣ:΄΄ΝΙΚΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ΄΄

Η ομάδα μας παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο και με την πρέπουσα σοβαρότητα κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο που λεγόταν ΨΗΛΟΡΕΙΤΗΣ.Σε ένα χορταστικό παιχνίδι με 7 γκολ η ομάδας κατάφερε να επιβληθεί του Ψηλορειτη με σκορ 6-1.Τον χορό τον γκολ άνοιξε ο Βελονακης στο 6 λεπτό για να καταφέρει να διπλασιάσει τα τέρματα του ο ίδιος και η ομάδα μας στο 8  λεπτό κάνοντας το 2-0.Σειρα πήρε ο Μπαστακης στο 20 για να κάνει το 3-0 ενώ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Γιάννης Βασιλειου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 4-0.Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας συνέχισε εκει που σταμάτησε κάνοντας το 5-0 στο 51 λεπτό με μια φωτοβολίδα του Ρηγακη,ο ΨΗΛΟΡΕΙΤΗΣ κατάφερε να μείωση το σκορ στο 57 λεπτό για να έρθει  ο Κοτσο στο 79’ να γράψει το τελικό 6-1

H ενδεκάδα για την ομαδα μας:

ΚΛΑΔΟΣ,ΚΑΣΣΕΛΑΣ(55ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗΣ),ΚΟΥΝΔΟΥΝΑΚΗΣ,ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ,ΜΑΡΑΘΙΑΝΟΣ,ΜΠΑΣΤΑΚΗΣ(63 ΒΟΥΤΣΑΣ),ΣΑΡΗΣ,ΧΡΙΣΤΟΥΛΑΚΗΣ,ΒΕΛΟΝΑΚΗΣ(75 ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Β.),ΡΗΓΑΚΗΣ,ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Γ.(71 ΚΟΤΣΟ)

ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ:΄΄ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.΄΄

Όπως είπαμε και πριν το ματς  ότι όλα τα παιχνίδια είναι δύσκολα ,εμείς σήμερα ήμασταν πάρα πολύ καλοί και κάναμε εύκολο το παιχνιδι,συγχαρητηρια στα παιδιά  και εύχομαι να συνεχίσουμε έτσι για να τερματίσουμε πρωτοι.Το πρωτάθλημα είναι πολύ δύσκολο και θέλει προσοχη.Απο την στιγμή που τα παιδιά δείχνουν τέτοια σοβαρότητα πιστεύω ότι η ομάδα δεν θα έχει κανένα πρόβλημα.

ΣΑΡΗΣ:΄΄ΝΙΚΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ΄΄

Ήταν μια νίκη ψυχολογίας με ένα μεγάλο σκορ.Ξερουμε ότι κάθε παιχνίδι είναι ξεχωριστό γιατί δεν έχουμε περιθώρια για άλλη γκελα.Καναμε ένα μουδιασμένο ξεκίνημα στο πρωτάθλημα και σιγά σιγά βρίσκουμε τα πατήματα μας σαν ομάδα και ανεβάζουμε ταχύτητα σε κάθε παιχνιδι.Αν όλα πάνε καλά και έχουμε την υγεία μας θα είμαστε πάρα πολύ κοντά στο στόχο μας που είναι το πρωτάθλημα και για να το πετυχουμε αυτό πρέπει να είμαστε σε όλα τα ματς σοβαροί.